Neurologická a psychiatrická poradňa (1 139)

Doktor SestraNa otázku odpovedal lekár

Skontrolovaná otázka

Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 57 > >>

Užívateľ/ka Juraj sa opýtal/a 17. septembra 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň, môjmu bratovi diagnostikovali F23.3 Iné akútne psychotické poruchy s prevahou bludov.
Pred 7 dňami ho pre neadekvátne psych. správanie umiestnili na psychiatrické oddelenie. Z lekárskej správy vyplýva, že vedomie je psyhoticky zúžené, nálada zmiešaná, bludne sýtená, afektivita labilná, poruchy vnímania nie sú vylúčené, myslenie má zrýchlené, religiózne obsahy, paranoida, osobnosť má psychoticky dezintegrovanú.
Má strach z okolitých ľudí, okolností a je napútaný na modlenie.
Rád by som sa poradil, ako by som mu vedel pomôcť. Bol som za ním aj v nemocnici návšteve, následne tiež s rodičmi. Pri rozhovore bol už prítomný s realitou (80%), ale rozprával aj bludy (20%). Mal som pocit, že kontakt s blízkymi mu pomáha. No objavil sa aj názor, že príliš časté (denné, príp. každý druhý deň) návštevy ho môžu vyčerpávať. Rovnako aj telefonáty od rodiny.
Rád by som poznal aj odborné názory, prípadne by som poprosil o radu ako mu pomôcť v tejto situácii.
Prípadne, či by ste vedeli doporučiť nejaké zariadenie (štátne / súkromné) pre pokračovanie v dlhodobejšej liečbe, o ktorej aktuálne lekári uvažujú po prepustení z nemocnice.
Ďakujem veľmi pekne.
1 rada/odpoveď
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 16. septembra 2021

Neurológia a psychiatria
Mám problém s trojklaným nervom na ľavej strane tváre pri oku, z toho dôvodu sa bojím aj podstúpiť PCR test s pichaním do nosa.
Najviac sa však obávam z očkovania, lebo som čítal o možnosti ochrnutia . Myslíte, že sa môžem dať zaočkovať proti COVIDU.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka seloxl sa opýtal/a 15. septembra 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň,
po 5 mesiacoch bolesti ktorá vychádza z oblasti bedier do celej pravej nohy (po zadnej strane) som bol poslaný na CT. Keďže moja doktorka mi nebola schopná vysvetliť čo mi je, tak sa obraciam na Vás.
Chcem sa spýtať, čo mi vlastne je, či je to vážne a či sa to dá liečiť aj bez operácie. Mám iba 19 rokov.

Záver z CT
Globálne vyklenutie (bulging) disku L4-5, ktoré komprimuje povrch durálneho vaku. Mediálna až pravostranna medialna hernia disku LS-SI typu extrúzie, ktorá komprimuje povrch durálncho vaku a odstup koretov S1 (vprave 2-3.st. kompresie, vľavo I.st. kompresie) Intervert. spondylartróza segm. LS-SI, kde hypertrofické fazety a okraj. osteofyty zužujú neuroforamina. Chondroza disku L3-4
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 30. augusta 2021

Neurológia a psychiatria
Pekný podvečer, môžem sa opýtať na záver vysvetlenie MR.Ojedinele lezie demyelinizacie v bielej hmote bilat,vš.ischemickeho charakteru na podklade angiopatie,ďakujem

,
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 18. augusta 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň,
lekári mi zistili sínusovú tachykardiu, tep mávam bežne okolo 115, občas mi vyskočí tlak na 140/90
Avšak mávam úzkosti, môže to byť z toho? Mám to riešiť s psychológom /psychiatrom alebo brať lieky na tachykardiu? Keď som mala lieky na tachykardiu nezaberali mi, skôr mi spôsobovali migrény.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym M. sa opýtal/a 14. augusta 2021

Neurológia a psychiatria
zdravím včera ma celý den pobolievala hlava večer som pociťovala ťažobu na žalúdok a dnes ráno som sa zobudila najprv bolo všetko ok dala som si vločky s mliekom,kávu, a po chvilu som začala mať závraty a prišla aj hnačka .Asi 3x som bola na záchode hnačka ustúpila užila som laktobacil ale závraty neprestali
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka AnonymJaja sa opýtal/a 28. júla 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň prosím vás chcem sa spýtať či by bolo možné na túto opakujucu sa diagnózu požiadať o čiastočný dôchodok z roka na rok je to horšie ďakujem.
2 rady/odpovede
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Alexandra sa opýtal/a 24. júla 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý večer nedávno som bola na perfurzii pľúc našli mi pri tom vedľajší nález s CT: hyperdenzna okrúhla lezia v úrovni medzistavcovej platničky TH7/TH8 TH8/TH9
Osteoskleroticke ložisko v pravej polovici tela stáva TH8 na neurológiu som objednaná len by som sa chcela informovať ci to nie je niečo vážne bolesti chrbtice mávam často obyčajne lieky proti bolesti nezaberajú mala som aj injekcie almiral
Mam problém aj s vysokým tlakom tepom trpnutim nôh sem tam rúk aj problém s únavou ráno sa neviem prebrať celý deň som unavená nevládzem
Mam 25 rokov

ďakujem za odpoveď
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka marian sa opýtal/a 23. júla 2021

Neurológia a psychiatria
6,4,2021 som mal uraz , kde som mal zlomenu chrbticu v oblasti hrudnika, lekar povedal , ze miecha nie je poskodena , no i napriek tomu este stale nemam ziadny cit v nohach a to uz je cca 3,5 mesiaca, som s tym vyrovnaný , no stale opakuju , ze bude vsetko ok, chcem sa pripravit na vsetko , , podla Vas aka je prognoza , moznosti, Dakujem
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Martin sa opýtal/a 22. júla 2021

Neurológia a psychiatria
Zdravím chcem sa opýtať mával som stavy úzkosti už pár rokov ,vždy sa to dalo rôznych ale som ...
Pred 2 týždňami som našiel otca doma mŕtveho....celkom ma to dostalo môj problém je ze stavy sa zhoršili...a zaujímavé našom je že keď som nasýtený tak mi nič nie je ...jal mile ostanem hladný a hlavne na lačno ráno tak ámen so mnou ....rozmýšľal som nad tým či to nemôže byť aj tým ze v posledných 10 rokoch som sa stále onmedzoval držal diétu....dnes mam 125 kg a mám nadváhu....a viem že aj to robí veľa keby som mal o 20 kg menej tak mi nič nie je pretože som to už raz dokázal...no teraz jako mile začnem dietovat telo sa dá hneď do stresu a nezvládam to ..za ďalšie keď si dám kávu sem tam lebo kávu nepijem vystupuje sa to stavy úzkosti stres ....nekontrolovateľne prsty na rukách kŕče....zažil niekto niečo podobné vie mi niekto poradiť? Ďakujem
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Dominika sa opýtal/a 12. júla 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň

Rada by som sa spýtala či môžem mat výpadky pamäte a nesústredenost z liekov.
Už štvrtý rok užívam Prednison brala som ho vo veľkých dávkach 60 mg asi rok a teraz som na 10mg. Nedokážeme ho vysadiť. Mám Wegenerovu granulomatozu s polyangitidou.
Užívam aj Metotrexat asi druhý rok 15mg a tiež dostávam vo väčších dávkach ako je určené Rituximab- Mabthetu asi rok.

Rada by som vedela či moje problémy v praci ktoré sa tykajú toho Že si nedokážem zapamätať veci a okamžite ich zabúdam liekmi alebo som len hlúpa. Dokonca som nepozorna a čím ďalej tým viac.
Pred tým som take problémy nemala no teraz je to už dosť zle a neviem čím to je vieme mi prosím poradiť. Či je to liekmi alebo iba mnou pretože už som bezradná. Akokoľvek chcem nič si nepamätám.
A ešte som bola aj v umelom spánku a na pľúcnej ventilácii v novembri minulého roka pre covid.


Ďakujem
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Liana24 sa opýtal/a 30. júna 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň.Mávam časté bolesti hlavy v ľavej spánkovej časti hlavy,ktoré pretrvávavajú 3-4 dni.Ako 9 ročnú ma zrazilo auto a mala som pohmliaždeniny ľavej časti hlavy.Na neurológii mi predpísali Sandomigran a poslali na magnetickú rezonanciu.Tu je výsledok z MR
T2 flair spc sag,t2 blade tra ,t1 se tra,ep2d diff,ep2d diff ,t2 swi3d tra,TOF 3D multi-slab,TOF 3D multi slab,TOF 3D multi-slab,nativ
Infratentorialne intra-/extraaxialne ložiskové zmeny neprítombé,IV.komora v strednej rovine,SA priestory sú zachovalé.Supratentoriálne intraaxialne akútna ischémia,hemorágia nie je prítomná,BG bilat.bez abnormalit,ložiskové zmeny intra-/extraaxialne nepritomne,SA priestory,Robin-Virchowove priestory zachovalé,presun stredových štruktur nepritomny,komory sú primeranej šírky,symetricke,bez deformácie.Toky v duralnych sinusoch zachovale,bez trombozy.Sella nezväčšena,hypofyza zachovalej veľkosti,bez ložiskovych zmien.Stopka hypofyzy bez deviacie,suprasellarne cisterny zachovale,PND bilat.pneumatizovane.
MRA v art.fáze -vvinutý priebeh AV bilat.,zachovale AB,ACP vpravo,ageneza P1 ACP vľavo,širšia ACComP vľavo ktorá sa napája na P2 ACP vľavo, zachovala ACComP vpravo, ACS bilat.,AICA,PICA bilat.,vinutie ACI bilat.,zachovale ACA,ACM bilat ,ACComA,cievnu malformaciu nesledujeme.
Záver: supra-/infratentorialne fyziologicky nález,MRA-agenéza P1 ACP vľavo.
Po MR mi kázali Sandomigran vysadiť,že by mohol spôsobiť vznik trombozy.Pýtali sa ma či som mala samovoľné potraty,(mala som 4,absolvovala som umelé oplodnenie )a či rodičia berú lieky na riedenie krvy..Otec mal mozgovo cievnú príhodu,pichala som mu fraxiparin a mama berie aspirin u nej MR zobrazila mnohopočetné mozgovo cievne príhody.
Preto som Vás chcela poprosiť o vysvetlenie MR,či tam je nejaký nález a ako by som mala ďalej postupovať pri riešení bolesti hlavy.Neurolog mi predpísal Nimesil od bolesti.A zároveň sa chcem spýtať,či sa môžem dať zaočkovať na Covid,alebo je tam nejaké riziko?Veľmi pekne ďakujem.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Monika sa opýtal/a 13. júna 2021

Neurológia a psychiatria
Mate nejake skusenosti s tabletkami Nuraid II
Dakujem
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Karolin sa opýtal/a 6. júna 2021

Neurológia a psychiatria
Na mrku mi našli našli objemné hemangiómi na l4 l5 mám bolesti vystreluje mi to do pravej nohy do kolena aj do slabín v noci nemôžem spať od bolesti mám problémy s močením stehno má bolí na dotyk a driekove bolesti sú bodave neurologická mi povedala že sa mám s tým naučiť žiť ☹️.Poprosím o radu.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Dana sa opýtal/a 2. júna 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň, dnes som obdržala výsledok CT vyšetrenia mozgu natívne. Môžete mi bližšie vysvetliť čo znamená výsedok?
Výrazné intraaxiálne kalcifikáty v centrum semiovale, v oblasti bazálnych ganglií a thalamov bilat. a tiež v oboch mozočkových hemisférach, najskôr v rámci Fabryho choroby. Ešte ma posiela doktorka na MR mozgu.
Vopred ďakujem za odpoveď a ostávam s pozdravom
dana
1 rada/odpoveď
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Dana sa opýtal/a 31. mája 2021

Neurológia a psychiatria
Do minulého mesiaca bola moja 84 mama (vyliečená onkologická pacientka hrubého čreva) na svoj vek veľmi vitálna, z času na čas si pobicyklovala na stacionári, sledovala si na hodinkách svoju výkonnosť (v jej veku to je úžasné), šila, paličkovala, štrikovala, zaujímala sa o dianie (aj cez internet), fotila ... a odrazu nastal zvrat je mi jej strašne ľúto.
Neviem, čo sa mohlo stať, či to bolo tým, že má glaukom a odrazu sa jej po zanedbanom kvapkaní kvapiek do oka zvýšil očný tlak alebo či je to vakcínovaním alebo niečím iným, ale som v stave beznádeje.
Sťažuje sa, že má hlavu ako sud, búši jej srdce a má veľmi časté stavy strachu ako pred skúškou (keď sa nenadopuje Lexaurínom), točí sa jej často hlava, nemá chuť do jedla (aj schudla), má niekedy nutkanie na zvracanie a najhoršie je: nechce sa jej žiť. To pretrváva s nepatrným chvíľkovým zlepšením už vyše dvoch týždňov.
Pani doktorka jej urobila krvné testy, poslala na RTG pľúc a povedala, že všetko je v norme (s výnimkou cholesterolu 6,4).
Lexaurínom však tieto stavy riešiť neodporúča a nasadila jej 1/2 Oxizepam, ten po 2 dňoch vysadila a nasadila Piracetam a Tebokan + B12 (10x) - už 5 vybrala, ale žiadna zmena nenastáva.
Prekonala rakovinu hrubého čreva - už 10 rokov bez negatívnych zmien, má liečený vestibulárny syndróm a glaukom.
Užíva Tritace, Cavinton, Agem a kvapky na očný tlak.
Lekárka ju odporúča k psychiatrovi na konziliárne vyšetrenie.
Dá sa takéto niečo liečiť?
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Svetlana sa opýtal/a 17. mája 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň, mám 26 rokov , mesiac som sa liečila, mala som bellovu obrnu. Mala som.jedmu stranu úplne celu ochrnutu, dnes som nastúpila do práce po 20tich rehabilitáciach a liečbe, všetko sa dalo do poriadku tak ako bolo. Dnes aj pred 3 dňami mi začali znovu tiky nad nočným viečkom. Prvé príznaky som mala presne tieto tiky v oku v líci a bolesť za uchom ktorú mám občas aj teraz . Chcem sa opýtať či si tie tiky po bellovej obrne v poriadku?
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Mária sa opýtal/a 17. mája 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň, mám k Vám prosbu. 20. ročný syn mojej krstnej dcéry ja autista a epilektik. Posledný týždeň ustavične opakujete tie isté slová. Vyhľadala som v googli, že ide o palilaliu. Čo nám poradíte? Neurologička odporučila lieky na upokojenie. Môže tento problém súvisieť s vážnou poruchou ich auta, na ktoré bola naviazaný, ktoré je nefunkčné.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Zuzka sa opýtal/a 13. mája 2021

Neurológia a psychiatria
Začalo to pred týždňom: Mojej mame, ktorá má 79 rokov začala znehybnievať ľavá noha. Prejavuje sa to tak, že keď chvíľu stojí, ostane jej noha úplne ako cudzia, nemôže sa na ňu postaviť, ostane strpnutá, a rýchlo si musí sadnúť, lebo by spadla, potom ju po sediačky rozcvičuje a po chvíli to ako tak prejde. Okrem toho s nohou zakopáva. Boli sme na plynových injekciách 2krát a 1krát teraz v pondelok na ozóne. Prosím poraďte mi čo mám robiť. Ďakujem za radu
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 8. mája 2021

Neurológia a psychiatria
Mojej dcére začali telesne tiky asi štyri roky po prežitej autobusovej havarii kedy utrpela devastacne zranenie ľavej hornej končatiny. Nikdy predtým sa nič take u nej neobjavilo. Nevieme ako mame postupovať aby sme jej pomohli, má z toho depresie ,stále je nervózna, navyše musí brat blokátor na srdcovú arytmiu.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu
Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 57 > >>

Nenašiel si zdravotnú radu, ktorú hľadáš?

Vyplň tento formulár a pokúsime sa zdravotnú radu pre teba získať.

Neprihlásený užívateľ= 2 + päť
Rýchle hľadanie problému
Zadaj kľúčové slová hľadaného zdravotného problému:
Najnovšie rady
17. septembra 2021
Diagnóza F23.3 Iné akútne psychotické poruchy s prevahou bludov AKO POMôCŤ?
Ahoj,zober ho do kostolíka, kňaz nech mu pomôže sa vyspovedať, a nech ostane na sv.omsu, a príjme Ježiška, tu dokáže pomôcť len on.

25. augusta 2021
zasklby v hrudi
bucomir(at)ymail.com

23. augusta 2021
zasklby v hrudi
chcela by som sa opýtať ešte pár veci ak by to bolo možné 🙏

23. augusta 2021
zasklby v hrudi
Vieš mi dať prosím tvoj email, ak môžem týkať?

21. augusta 2021
zasklby v hrudi
Ja som tiez mal holter 2-3x a samozrejme vtedy nic. Najskor som to zvacsa maval po cvideni ked som rozdychaval (preto moja otazka ci to nemozu robit...

19. augusta 2021
zasklby v hrudi
Ďakujem za odpoveď, ja som z toho už na nervy popravde, tiež holter 2 x som mala už a ani raz sa mi to vtedy neurobilo.😑Cítim obcas až take...

19. augusta 2021
zasklby v hrudi
ahoj. ano vyriesil som po par rokoch. potvrdilo sa to co som tipoval a teda extrasystoly, akurat ze to nikdy nezachytili na ekg az po rokoch, ked uz...

17. augusta 2021
zasklby v hrudi
Ahoj prosím vyriešil si čo sa ti deje? Mám podobný problém. Ďakujem